Korea potopio „Balaidos”, Atletiko pobjedom krenuo u odbranu krune

4114 pregleda 0 komentar(a)

Dijego Simeone traži napadača, mediji javljaju da je „zagrizao” za Dušana Vlahovića, ali dok ne dođe „devetka” posao obavlja Anhel Korea.

Argentinac je sa dva gola donio pobjedu Atletiku u 1. kolu Primere protiv Selte na „Balaidosu” (2:1). Korea je prvi put pogodio u 23. minutu, a onda, nakon izjednačenja Jaga Aspasa iz penala u 59, već u 64. vratio prednost „kolćonerosima”.

Stefan Savić je igrao cijeli meč i imao šansu da povisi na 2:0 u 38. minutu, ali je nakon odbijene lopte bio preblizu golmanu Matijasu Dituru.

U sudijskom dodatku došlo je do koškanja igrača, a isključeni su Ugo Maljo iz Selte i Mario Ermoso iz Atletika.