Sutjeska ne griješi: Mitrović pogodio za povratak na prvo mjesto

Nikšićani upisali četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva

16772 pregleda 5 komentar(a)

Sutjeska je opet pobijedila, serija je nastavljena iako je lider na tabeli Telekom Prve crnogorske fudbalske lige odigrao vjerovatno i najslabiji meč u sezoni.

Nikšićani nisu briljirali u Pljevljima protiv Rudara, ali trijumf, četvrti u nizu, ostvaren je bez većih problema - 1:0.

Donio ga je defanzivac Filip Mitrović, koji je u odsustvu povrijeđenog Dragana Grivića dobio šansu na poziciji desnog beka.

Mitrović, kojem je prirodna pozicija štoper, pogodio je u 33. minutu maltene sa gol linije poslije šuta Nikole Janjića.

Janjić je prethodno dobio loptu od Vladana Bubanje, ostala je dilema i da li je bio u ofsajdu u tom trenutku, ali pogodak je priznat.

Bio je to do sudijske nadoknade i stative koju je pogodio vezista Sutjeske Novica Eraković i najinteresantniji detalj okršaja pod Golubinjom.

Sasvim dovoljan da ekipa Milije Savovića (nije bio na klupi zbog suspenzije) nastavi pozitivnu seriju.

Sutjeska je na maksimalnih 12 bodova, postigla je osam golova, nije primila niti jedan.

Kod "rudara" je sve suprotno - u tri kola (odgođen j duel prve runde protiv Budućnosti) nisu nijednom zatresli mrežu rivala.

Takav napadački učinak je omogućio samo jedan bod u 270 minuta fudbala, i to osvojen kod kuće protiv Iskre.

Upravo će Iskra biti naredni rival Sutjeske kraj Bistrice, dok Rudar gostuje Petrovcu.