Lukaku se vratio na velika vrata, Čelsiju derbi Londona

Lukaku je postigao prvi pogodak u dresu Čelsija i to na "Emirejtsu"

9142 pregleda 0 komentar(a)
Može do gla i u "plavom" dresu, Foto: REUTERS

Derbi Londona pripao je prvaku Evrope - Čelsiju. "Plavci" su slavili na "Emirejtsu" sa 2:0.

Junak pobjede bio je povratnik Romelu Lukaku, koji je postigao prvi gol za Čelsi, pošto prilikom prvog boravka u 15 nastupa nije uspio da se upiše u strijelce, mada je tada uglavnom imao sporedne role sa klupe.

Lukaku se upsiao u 15. minutu, a 20 minuta kasnije Ris Džejms je pogodio za, ispostaviće se, konačan rezultat.

No, derbi je opravdao očekivanja i nakon postignutih golova, jer su obje ekipe imale dobre šanse. Najbolju Lukaku 15-tak minuta prije kraja, ali je Leno bravurozno uz pomoć prečke uspio da odbrani.

"Tobdžije" prvi put u klupskoj sitoriji su poraženi u dvije startne utakmice u ligi, a da nisu postigli ni gol.

Arsenal je prekinuo niz od tri uzastopen pobjede u derbijima, s tim da je "plavcima" najteže pao poraz u finalu FA kupa prošle godine.