Čelsi odolio s desetoricom: Remi u velikom derbiju na "Enfildu"

Liverpul cijelo drugo poluvrijeme imao igrača više - završeno je 1:1

6422 pregleda 0 komentar(a)

Okršaj legitimnih kandidata za titulu šampiona Engleske je samo nagovijestio kakva će se borba voditi na Ostrvu ove sezone.

Liverpul i Čelsi su podijelili bodove na "Enfildu" (1:1), na kraju su zadovoljniji gosti pošto su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

"Redsi" su opet moćan rival, a "plavci" igraju sa takvim karakterom da su i sa desetoricom imali kontrolu pred golom, iako je Liverpul sve vrijeme jurio pogodak za trijumf.

Ali, sem nekoliko šuteva sa distance (Fabinjo i Džordan Henderson) nije stvorio zicer kojim bi i došao do pobjede u derbiju.

Čelsi je poveo golom Kaija Haverca glavom u 22. minutu, a tok meča se promijenio u sudijskoj nadoknadi.

Tada je desni bek gostiju Ris Džejms skrivio penal, igrao je rukom na gol-liniji i zaradio crveni karton.

Siguran sa bijele tačke bio je Mohamed Salah.

Malo ko je tada mogao da pretpostavi da će ostati 1:1...