Brazil maksimalan i nakon sedam kola, Argentina sigurna

8320 pregleda 0 komentar(a)
Everton Ribeiro, Foto: Reuters

Brazilska reprezentacija ostvarila je sedmu uzastopnu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru i na prvom je mjestu u grupi sa stopostotnim učinkom.

Peterostruki svjetski prvak pobijedio je Čile sa 1:0, a jedini strijelac bio je Everton Ribeiro u 64. minutu.

Brazil je na prvom mjestu sa 21 bodom, dok je Argentina sa šest bodova manje nakon pobjede protiv Venecuele 3:1 u gostima.

Lautaro Martines (45), Hoakin Korea (71) i Anhel Korea (74) postigli su golove u Karakasu za dvostruke svjetske prvake, dok je počasni pogodak za domaćine postigao Jeferson Soteldo u četvrtoj minuti produžetka.

U preostale tri utakmice južnoameričkih kvalifikacija, Ekvador je pobijedio Paragvaj 2:0, dok su Bolivija i Kolumbija te Peru i Urugvaj odigrali neriješeno 1:1.

Pet najboljih reprezentacija iz južnoameričkih kvalifikacija izboriće nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022.

Nakon sedam utakmica, Brazil ima 21 bod, Argentina 15, Ekvador 12, Urugvaj i Kolumbija po devet, Paragvaj sedam, Čile i Bolivija po šest, Peru pet i Venezuela četiri boda.

Sinoć su se igrale i prve kvalifikacione utakmice Sjeverne, Srednje Amerike i Kariba.

Jedinu pobjedu ostvario je Meksiko koji je pobijedio Jamajku sa 2:1, a ostale utakmice završene su neriješeno.

Kanada je na svom terenu remizirala s Hondurasom 1:1, a u utakmicama između Paname i Kostarike, te Salvadora i SAD nije bilo golova.