Letonija odoljela i uzela bod u Podgorici: Baraž je sada daleko

Crna Gora nakon večerašnjeg remija ima osam bodova i nalazi se na četvrtom mjestu u grupi G. Drugoplasirana Norveška ima pet bodova više

67625 pregleda 83 reakcija 83 komentar(a)
Ažurirano: 07.09.2021. 23:15h
Završeno
22:37h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore večeras nije uspjela da savlada Letoniju u Podgorici - meč 6. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo završen je 0:0.

Večerašnjim remijem šanse da "sokoli" dođu do pozicije koja vodi u baraž za odlazak u Katar su znatno umanjene. Drugopolasirana Norveška nakon trijumfa nad Gibraltarom 5:1 ima pet bodova više.

Pobjeda protiv Letonije bila je jedina opcija. To je potencirano i u najavi meča, a u takvoj situaciji od samog starta Crna Gora je krenula silovito ka golu rivala.

Tim Miodraga Radulovića imao je inicijativu, napadao, stvarao šanse, ali lopta nije završila iza leđa golmana Letonije, Ozolsa. Pokušavali su Nebojša Kosović, Sead Hakšabanović, Uroš Đurđević, Žarko Tomašević, Risto Radunović, ali lopta nije htjela u gol.

Crna Gora - Letonija

Letonci su bili opasni u dva navrata u prvom dijelu, ali je oba puta sjajno intervenisao golman Milan Mijatović. U finišu meča Ciganiks je imao šansu da kazni sve promašaje Crne Gore, pravu mat-poziciju u kontri, ali je Vešović blokirao njegov šut iz čiste pozicije.

Osim trijumfa Norveške nad Gibraltarom, u grupi G je i Holandija savladala Tursku 6:1.

Holanđani su prvi na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i drugoplasirana Norveška. Turska ima 11, Crna Gora osam, Letonija pet bodova, dok je Gibraltar bez bodova.

U oktobru Crna Gora prvo gostuje Gibraltaru (8. oktobra), a onda 11. tim Miodraga Radulovića ide u goste Norveškoj.

Izmjena: 23:14h
22:30h

Finiš utakmice, nema golova.

22:23h

"Petarda" u Amsterdamu - Holandija - Turska 5:0. Strijelac Til.

22:21h

79. minut - Milutin Osmajić, Draško Božović i Igor Ivanović ulaze u igru. Izašli su Sead Hakšabanović, Nebojša Kosović i Uroš Đurđević.

22:17h

74. minut - još jedna šansa za Crnu Goru. Pokušao je Radunović, ali je njegov udarac odbranio Ozols.

22:16h

72. minut - Nikola Vukčević je ušao u igru umjesto Aleksandra Šćekića.

22:14h

Prvi put sa tribina sa čuju i političke parole.

Navijači sa tribina skandiraju potpredsjedniku Vlade, Dritanu Abazoviću, uzvikujući - "Dritane pe***u".

Izmjena: 23:07h
22:05h

Norveška protiv Gibraltara vodi 4:1, strijelac Serlot.

22:04h

62. minut - Tomašević glavom nakon kornera, nema promjene rezultata.

22:02h

59. minut - Stefan Mugoša ulazi umjesto Fatosa Bećiraja.

21:58h

55. minut - solo akcija Seada Hakšabanovića, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je intervenisao Ozols.

21:57h

Holandija protiv Turske vodi 4:0, ponovo Depaj, het-trik igrača "lala".

21:53h

Pogledajte detalje sa večerašnjeg meča, koje je zabilježio fotoreporter "Vijesti", Savo Prelević.

21:52h

50. minut - Marušić je šutirao glavom, ali nema promjene rezultata.

21:50h

48. minut - prva prilika za Crnu Goru u drugom poluvremenu. Vešović je ubacio loptu u šesnaesterac, naletio je Kosović, ali je na kraju dosuđen samo korner.

21:47h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:32h

Završeno je prvo poluvrijeme, Crna Gora - Letonija 0:0.

"Sokoli" su bolji, opasnijii, imali su inicijativu, ali nijesu uspjeli da zatresu mrežu gostiju.

I Letonci su imali dvije šanse, ali je oba puta Mijatović dobro reagovao.

21:29h

44. minut - sjajan šut Đurđevića sa preko 30 metara. Parada Ozolsa.

Gibrlatar je smanjio protiv Norveške. Sada je 3:1, gol je postigao Stič.

Turska protiv Holandije ima igrača manje, isključen je Sojunču.

21:27h

42. minut - Uroš Đurđević je nakon jednog duela pao u šesnaesterac. Napadač je tražio penal, sudija nije tako mislio, pa je Đurđeviću zbog protesta pokazao žuti karton.

Đurđević će zbog parnih kartona propustiti naredni meč protiv Gibraltara.

21:25h

40. minut - velika šansa za Letoniju. Uldrikis je nakon kornera šutirao glavom sa oko pet metara, ali je Mijatović sjajno intervenisao.