Novi navijački skandal u Francuskoj: Invazija na teren, policija intervenisala, derbi ipak završen

Sve se događalo u TV prenosu, a legendarni Tijeri Anri, stručni konsultant, u čudu gledao dešavanja na terenu...

19848 pregleda 2 komentar(a)

Još jedan navijački skandal u Francuskoj - nakon što je meč Nica - Olimpik Marsej prekinut krajem avgusta, danas je još jedan lokalni derbi odigran pod tenzijom i uz mogućnost sukoba.

Lens je ugostio šampiona Lil, navijači domaćeg tima od starta stvarali pritisak na goste, a kada je odsviran kraj poluvremena uletjeli na teren sa namjerom da dođu do grupe navijača protivničkog tima.

Invazija je jedva spriječena, ušle su jake policijske snage, a prekid je trajao 30 minuta.

Kada se situacija smirila, kada su stvoreni bezbjednosni uslovi da se igra, fudbaleri su izašli na teren.

Meč je završen pobjedom Lensa 1:0, golom Pržemislava Frankovskog 15 minuta prije kraja.

Lens je na pobjedu nad Lilom čekao 15 godina.

Senzacionalni šampion prošle sezone iz šest mečeva ima samo pet bodova.