Čelsi upalio motore u drugom poluvremenu, Totenhem nije mogao da isprati

Čelsi furioznom igrom u drugom poluvremenu nadigrao Totenhem

2634 pregleda 0 komentar(a)
Tijago Silva je pogađa gol Totenhema, Foto: REUTERS

Čelsi, Liverpul, Mančester junajted, svi imaju po 13 bodova nakon 5. kola Premijer lige. Čelsi se izjednačio sa velikim rivalima u borbi za titulu nakon trijumfa na gostovanju Totenhemu - 3:0.

Londonski derbi nije donio peviše uzbuđenja u prvom poluvremenu, u kojem izabranici Tomasa Tuhela nisu šutnuli u okvir gola Uga Ljorisa.

Ipak, na samom startu nastavka drugačiji pristup "plavaca" rezultirao je volejem Markosa Alonsa koji je Ljoris bravurozno odbranio ali nije imao šansi dva minuta kasnije - Alonso je izveo korner a Tijago Silva pogodio u 49. minutu.

Osam minuta kasnije Kovačić je asistirao Ngolo Kanteu za 2:0, da bi nakon mnogo bolje igre gostiju, Ridiger je na dodavanje Vernera, Čelsiju u sudijskoj nadoknadi donio lidrsku poziciju, jer ima istu gol razliku kao LIverpul (12:1), sa kojim je remizirao na Enfildu".