Arauho spriječio poraz Barselone od Granade

Andalužani vodili od 2. minuta, Urugvajac donio remi u posljednjim trenucima susreta

7254 pregleda 2 komentar(a)
Ronald Arauho postiže izjednačujući gol u 90. minutu, Foto: Reuters

Šest dana nakon potpune nemoći protiv Bajerna, Barselona je bila na pragu novog poraza na „Kamp nouu”, ali je izvukla bod protiv Granade (1:1) golom Ronalda Arauha u 90. minutu.

Odbrana Katalonaca je kapitulirala već u 2. minutu, kada je lopta preletjela golmana Mark-Andrea ter Štegena i Frenkija de Jonga, a na drugoj stativi ju je sačekao Portugalac Domingoš Duarte i glavom zakucao u mrežu.

„Blaugrana” je do kraja napadala, a najbolju šansu je imao upravo Arauho, kojem je Luiš Mašimijano fenomenalno odbranio udarac glavom u finišu 1. poluvremena.

Ronald Kuman je nervozno gestikulirao pored terena, a u 75. minutu je povukao očajnički potez i ubacio Đerarda Pikea da bi igrao centarfora.

Četiri minuta kasnije je Luk de Jong promašio zicer, ali je bilo suđeno da poraz spriječi visoki urugvajski štoper, koji je zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Gavija.