Siti ubjedljiv, Liverpul rutinski do osmine finala Liga kupa

Aktuelni šampion slavio protiv Vikomba 6:1, Liverpul bolji od Noriča 3:0

7066 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Sitija, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula ostvarili su večeras rutinske pobjede i plasirali se u osminu finala engleskog Liga kupa.

Siti, koji je ovo takmičenje osvajao 2018, 2019, 2020. i 2021. godine savladao je nakon preokreta Vikomb - 6:1.

Gosti su poveli u 22. minutu, kada je mrežu "građana" zatresao Henlan.

Ipak, do odlaska na odmor Siti je preokrenuo i riješio pitanje pobjednika - u listu strijelaca upisali su se De Brujne u 29, Marez u 43. i Foden u prvom minutu sudijske nadoknade.

U drugom dijelu precizni su bili Tores, mladi fudbaler Palmer, dok je Marez postigao još jedan pogodak.

Liverpul je na gostovanju Noriču slavio 3:0.

Dva gola za tim Jirgena Klopa postigao je Takumi Minamino, a mrežu "kanarinaca" zatresao je i Divok Origi.

Norič je u 42. minutu imao priliku za izjednačenje, ali je Ciolis promašio penal.

Everton je nakon penala eliminisan od KPR-a - 2:2 je bilo u regularnom dijelu, a budući da u Liga kupu nema produžetaka, odmah su izvođeni penali u kojima su "policajci" slavili 8:7. Jedini penal promašio je Tom Dejvis u 8. seriji.

Eliminsan je Votoford, koji je na domaćem terenu izgubio od Stouka 3:1.

Od ostalih ekipa iz Premijer lige plasman u narednu rundu večeras su obezbijedili Brentford, Sautempton, Lids i Barnli.