Atletiko više nije mogao da se provlači: Blijedi šampion poražen od ekipe koja je bila bez boda

5866 pregleda 0 komentar(a)
Gol za pobjedu Alavesa, Foto: Reuters

Atletiko ne igra dobro, provlačio se protiv Espanjola (gol za pobjedu u 99. minutu), pa protiv Hetafea u prošlom kolu (dva gola Suaresa u posljednjih 15 minuta, drugi za trijumf u 90.), ali nije mogao više.

Šampion je senzacionalno i zasluženo izgubio od ekipe koja je u prvih pet kola imala pet poraza - Alaves je na svom terenu slavio 1:0.

Gol odluke pao je, ispostavilo se, već u 4. minutu, kada je Lagvardija savladao Oblaka.

Atletiko je imao više nego dovoljno vremena da opravda status, ali blijeda napadačka igra, konfuzna u organizaciji, sa odsječenim napadačima, mnogo grešaka - tako "kolćonerosi" igraju od početka sezone i jednostavno nisu mogli više da prikrivaju slabosti.

stat

Stefan Savić je igrao 90 minuta i dobio žuti karton.

Detalje sa meča možete pogledati ovdje.

To je prvi poraz Simeoneovog tima ove sezone, a Real može da ode na pet bodova prednosti, ako pobijedi Viljareal večeras u 21 sat.