Meč sezone na "Meaci": Spektakl Intera i Atalante završen remijem

Aktuelni šampion promašio penal za pobjedu

7454 pregleda 1 komentar(a)

Četiri gola, promašeni penal, poništeni gol, makar desetak šansi na obje strane - Inter i Atalanta su na "Meaci" ponudili apsolutno sve.

Pobjednika na kraju nije bilo - završeno je 2:2.

Finiš je bio posebno uzbudljiv, jer je domaćin promašio penal u 85. minutu (Federiko Dimarko je pogodio prečku), a onda je Atalanta gotovo dva minuta slavila gol Rafaela Toloija koji je poništen jer je prethodno propuštena šansa da se dosudi korner...

Inter je rano poveo majstorijom Lautara Martinesa, ali se u igri maltene bez odbrana u prvom dijelu bolje snašla "boginja".

Poravnala je preko Ruslana Malinovskog, a onda bolju igru krunisala preokretom kada se upisao Toloi.

Imali su gosti početkom nastavka još dvije velike šanse, a onda se od 55. minuta uglavnom pitao aktuelni šampion.

Nakon nekoliko propuštenih prilika se upisao Edin Džeko u 71.

Ostalo je bilo još dosta do kraja, činilo se da neće ostati 2:2, ali upravo se to dogodilo.

Interu je ovo drugi remi u sezoni, uz četiri trijumfa.