Košmarna noć i potop Barselone u Lisabonu: "Blaugrana" nokautirana, Ronaldo spasilac Junajteda, Juve bolji od Čelsija

Završeno
17:43h

GRUPA E

Benfika - Barselona 3:0 (Nunjes 3, 79, Rafa Silva 69.)

Bajern Minhen - Dinamo Kijev 5:0 (Levandovski 12, 27, Gnabri 68, Sane 75, Čupo-Moting 87.)

GRUPA F

Atalanta - Jang Bojs 1:0 (Pesina 68.)

Mančester junajted - Viljareal 2:1 (Teljes 60, Ronaldo 90+5 - Alkaser 53.)

GRUPA G

Salcburg - Lil 2:1 (Adejemi 31. penal, 53. penal - Jilmaz 63.)

Volfsburg - Sevilja 1:1 (Stefen 49. - Rakitić 86.)

GRUPA H

Zenit - Malme 4:0 (Klaudinjo 9, Kuzjajev 49, Sutormin 80, Vendel 90+5)

Juventus - Čelsi 1:0 (Kjeza 46.)

Izmjena: 22:55h
22:50h

Barselona je u nokdaunu i krizi čiji kraj se ne nazire - "blaugrana" je večeras u 2. kolu Lige šampiona izgubila od gostima od Benfike 3:0, pa se čini da više nije pitanje da li će, nego kada će Ronald Kuman dobiti otkaz.

Barselona je još bez pobjede, ali i postignutog gola u Ligi šampiona ove sezone.

Da će ovo biti teška noć za navijače Barselone nagovijestio je Nunjes, koji je solom prodorom u 3. minutu doveo Benfiku u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Rafa Silva u 69. minutu, da bi Nunjes u 79. minutu realizovao penal, postigao svoj drugi gol na meču i postavio konačan rezultat.

Do kraja meča Barselona je ostala sa igračem manje, jer je Erik Garsija nakon drugog žutog kartona morao u svlačionicu.

Barsa u narednom meču dočekuje Dinamo Kijev, a Benfika je domaćin Bajernu, koji je večeras ubjedljivo savladao ukrajinskog šampiona - 5:0.

Dva gola postigao je Robert Levandovski, po jedan Serž Gnabri, Liroj Sane i Čupo-Moting.

Juventus je u derbiju večeri savladao Čelsi 1:0.

Gol je postigao Federiko Kjeza u 46. minutu. Lopta je u drugom dijelu krenula sa centra, a mladi Italijan nakon deset sekundi matirao Mendija.

Osim pobjede, Masimilijana Alegrija može da ohrabri i činjenica da njegov tim nije primio gol.

Juve ima svih šest bodova i slijedi mu meč sa Zenitom, dok Čelsi ima tri poena pred utakmicu sa Malmeom.

Mančester junajted je u posljednjim sekundama meča došao do gola i pobjede protiv Viljareala - 2:1.

Gol za tri boda postigao je ko drugi nego Kristijano Ronaldo.

"Žuta podmornica" je povela kada je Pako Alkaser zatresao mrežu u 53. minutu, da bi sedam minuta kasnije Teljes sjajnim golom izjednačio.

Potom je Ronaldo zatresao mrežu za erupciju na stadionu.

Junajted ima tri boda pred meč sa Atalantom, Viljareal samo bod i igraće protiv Jang Bojsa.

Izmjena: 23:06h
22:47h

Erik Garsija je dobio drugi žuti karton, Barsa ima igrača manje.

22:43h

"Petarda" Bajerna, upisao se i Čupo-Moting.

22:38h

Potop Barselone - Benfika vodi 3:0.

Nunjes je realizovao penal i postigao drugi gol na meču.

22:31h

Liroj Sane je postigao 4. gol za Bajern na večerašnjem meču.

22:28h

Benfika protiv Barselone vodi 2:0.

Biće ovo teška noć za Ronalda Kumana.

Drugi gol postigao je Rafa Silva.

Barsa je i u 1. kolu izgubila i nalazi se u teškoj situaciji.

22:23h

Bajern - Dinamo Kijev 3:0, pogodio je Gnabri.

Lil je golom Jilmaza smanjio protiv Salcburga na 2:1.

22:19h

Junajted je izjednačio protiv Viljareala, Teljes je postigao lijep gol na asistenciju Bruna Fernandeša.

Gol pogledajte ovdje.

22:14h

Još jedan penal za Salcburg, Adejemi je bio siguran i njegov tim vodi 2:0 protiv Lila.

Za ekipu Salcburga u dvije utakmice grupne faze Lige šampiona dosuđeno je čak pet penala. U 1. kolu protiv Sevilje dosuđena su im tri penala, ali su dva promašili.

U istoj grupi Volfsburg je poveo protiv Sevilje, a strijelac je Stefen.

22:12h

Viljareal je poveo protiv Mančester junajteda, strijelac je Pako Alkaser.

Alkaser je i u 1. poluvremenu imao dobru šansu, ali je tada bio neprecizan.

Junajted u teškoj situaciji.

22:09h

Juventus je poveo protiv Čelsija.

Gol je postigao Federiko Kjeza.

21:49h

Završno je prvo poluvrijeme na utakmicama, koje su počele u 21 čas. Na šest mečeva postignuta su četiri gola.

Izmjena: 21:59h
21:39h

Salcburg - Lil 1:0, strijelac Adejemi.

21:27h

Bajern vodi 2:0 protiv Dinama, drugi gol Levandovskog.

21:21h

Atalanta je ranije danas savladala Jang Bojs 1:0, a jedini gol postigao je Mateo Pesina, koji je postao prvi italijanski fudbaler iz Atalante da je pogodio u ovom takmičenju.

21:16h

Leonardo Bonući večeras protiv Čelsija igra 450. utakmicu u dresu Juventusa.

21:14h

Mančester junajted i Viljareal odigrali su četiri meča u Ligi šampiona. Svi susreti završeni su 0:0.

21:12h

Poveo je i Bajern protiv kijevskog Dinama, Robert Levandovski je realizovao penal.

21:09h

Fudbaler Mančester junajteda, Kristijano Ronaldo igra 178. meč u Ligi šampiona.

Time je Portugalac prestigao i Ikera Kasiljasa i postao igrač sa najviše mečeva u ovom takmičenju.

U ovom tekstu se podsjetite koji rekordi u Ligi šampoiona su u vlasništvu Ronalda.

21:03h

I ova noć mogla bi da bude košmarna za Barselonu - "blaugrana" u Lisabonu gubi 1:0 od Benfike.