Italija kaznila promašaje Belgije i osvojila treće mjesto

"Azuri" slavili 2:1 golovima Barele i Berardi

3612 pregleda 0 komentar(a)
Gol Nikola Barele za 1:0, Foto: Reuters

Italija je osvojila treće mjesto u drugom izdanju Lige nacija, Belgija izgubila i drugi meč na finalnom turniru u kojem je stvorila veliki broj šansi.

"Azuri" su savladali "crvene đavole" 2:1, a nakon 0:0 na poluvremenu, uzbuđenja su viđena u nastavku.

Belgijanci su imali zrelije šanse, dva puta su pogađali okvir gola (prečka Mišija Bačuaija i stativa Janika Karaska), "azuri" tresli mrežu.

Prvo je Nikolo Barela atraktivno pogodio u 46. minutu kada je uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora.

Kasnije se upisao i Domeniko Berardi iz penala koji je iznudio Federiko Kjeza.

Belgijanci su nastavili da napadaju, ali su jedini pogodak postigli iz kontranapada koji je lansirao Tibo Kurtoa.

Poslao je loptu do Kevina de Brujnea, a ovaj asistirao 20-godišnjem Šarlu de Keteleru za prvi gol u nacionalnom timu.

Večeras će se od 20.45 u Milanu za titulu boriti Španija i Francuska.