U finalu u Milanu "trikolori" su pobijedili Španiju 2:1

11925 pregleda 5 komentar(a)
Mbape postiže gol za 2:1, Foto: Reuters

Francuska je pobjednik drugog izdanja Lige nacija.

U finalu u Milanu "trikolori" su pobijedili Španiju 2:1.

Čovjek odluke bio je Kilijan Mbape, koji je u 80. minutu postigao gol za pobjedu.

Španci su poveli u 64. minutu golom Mikela Ojarzabala, a dva minuta kasnije izjednačio je Karim Benzema, spektakularnim udarcem sa ivice šesnaesterca iskosa sa lijeve strane.

Francuzi su i do finala došli preokretom, nakon što su u polufinalnom meču nadoknadili 0:2 protiv Belgije na poluvremenu i slavili 3:2.

Žestoko je krenulo na obje strane. Već u petom minutu Francuska je imala sjajnu priliku.

Benzema je na Pogbinu asistenciju izašao sam ispred Simona, zaobišao ga je, ali je otišao previše u stranu.

stat

Zaprijetio je na drugoj strani Feran Tores, ali je tukao pravo u Ljorisa.

Drugo poluvrijeme je donijleo mnogo zanimljiviju predstavu.

Prvo veliko uzbuđenje izazvao je Teo Ernandea koji je pogodio stativu, da bi u nastavku akcije Španci uzvratili kontrom i vođstvom.

Buskets je sjajno uposlio Ojarzabala koji je prošao Upamekana i lijepim udarcem u donji desni ugao savladao francuskog golmana.

Radost "furije" kratko je trajala. Samo dvije minute kasnije Benzema je izjednačio majstorskim pogotkom.

U 80. minutu Francuzi su u potpunosti okrenuli rezultat. Ernandes je na granici ofsajda uposlio Mbapea koji je izašao sam ispred Simona i pogodio za 2:1.

VAR je pokazao kako je napadač PSŽ-a bio u ispravnoj poziciji.

Španija je na korak do izjednačenja bila u 89. minutu. Ponovo je šutirao Ojarzabal, sjajno je reagovao Ljoris, koji je posljednjim trenucima susreta imao još jednu odličnu odbranu i sačuvao pobjedu...