Suares spriječio poraz Atletika, Sosijedad ispustio pobjedu i ostao na vrhu

5735 pregleda 1 komentar(a)
Suares slavi gol za 2:2, Foto: Reuters

U sjenci "el klasika" sjajan meč na madridskoj Vandi odigrali su Atletiko i Real Sosijedad. Gosti su vodili 2:0, šampion stigao do boda, ponovo zahvaljujući Luisu Suaresu.

Sosijedad je do velike prednosti došao na krilima napadačkog tandema, dvojice Aleksandera - Isaka i Sorlota.

Isak je sedmom minutu asistirao Sorlotu za 0:1, a početkom nastavka sjajnim udarcem sa 25 metara pogodio za 0:2.

Mnogo puta ove sezone "kolćonerosi" su se vraćali iz izgubljenih situacija, uradili su to i ovoga puta.

Suares je u 61. minutu smanjio, a u 77. iz penala izjednačio i makar spasao bod svom timu.

Sosijedad može da žali što je ispustio dva gola prednosti, ali je i na jednom od najtežih gostovanja pokazao kvalitet i ostao na prvom mjestu na tabeli, sa bodom više, ali i utakmicom više od Real Madrida i Sevilje.

Atletiko je četvrti, sa dva boda manje od gradskog rivala i Andalužana.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Stefan Savić je propustio utakmicu zbog povrede, očekuje se da će biti u sastavu za naredni meč.