Šok za Siti, Liverpulu malo 2:0 protiv neustrašivih "galebova", Čelsi lako sa "saudijskim" Njukaslom

Čelsi ima tri boda više na vrhu tabele

7038 pregleda 0 komentar(a)
Galaher slavi drugi gol za Palas protiv Sitija, Foto: Reuters

Dva velika iznenađanja u 10. kolu Premijer lige - Mančester siti je izgubio na svom terenu, Liverpul osvojio samo bod kod kuće, pa je Čelsi napravio prvi mini-bijeg na vrhu tabele.

Palas je srušio šampiona - 2:0, golovima Vilfreda Zahe u 6. i Konira Galahera u posljednjim trenucima meča.

Gosti su cijelo 2. poluvrijeme imali igrača više, nakon direktnog crvenog kartona za Laporta.

Siti je u 60. minutu za kratko stigao do izjednačenja, ali je VAR presudio da je Gabrijel Žezus bio u ofsajdu.

Liverpul nije izgubio, a kao da jeste, jer je u duelu sa neustrašivim "galebovima" iz Brajtona imao 2:0, nakon samo 24. minuta.

Džordan Henderson je pogodio sa ivice šesnaesterca, Sadio Mane glavom iz peterca na centaršut Okslejd-Čembrlena.

Izgledalo je da će "redsi" odigrati još jednu furioznu utakmicu, ali je Brajton potvrdio status najprijatnijeg iznenađenja.

Nakon nekoliko promašenih šansi, smanjio je Zambijac Enoh Mvepa sjajnim golom sa 25 metara u 41. minutu, a izjednaio Leandro Trosar sredinom drugog poluvremena.

Gosti su do kraja izdržali napade Liverpula i sačuvali veliki bod.

Čelsi je na plus tri u odnosu na Klopov tim, poslije ubjedljivih 3:0 nad "saudijskim" Njukaslom na "Sent Džejms parku".

Domaćin se držao u prvom dijelu, u nastavku je blistao dvostruki strijelac Ris Džejms, pogodio je i Žoržinjo iz penala.