Ibrahimović postigao 400. ligaški gol u karijeri

4972 pregleda 3 komentar(a)
Ibrahimović na večerašnjem meču, Foto: Reuters

Fudbaleri Milana savladali su večeras u gostima Romu 2:1 u 11. kolu Serije A.

Meč na "Olimpiku" obilježio je Zlatan Ibrahimović. Švedski internacionalac je u 26. minutu, topovskim udarcem iz slobodnog udarca doveo "rosonere" u vođstvo i postigao 400. ligaški gol u karijeri. Ibra je 150 od tih 400 pogodaka postigao u Seriji A igrajući za Milan, Inter i Juventus.

Milan

Prilikom proslave gola Ibrahimović je imao kratak verbalni sukob sa navijačima Rome, zbog čega je dobio žuti karton.

Šveđanin je izborio i penal, nakon kojeg je Frank Kesi u 57. minutu povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio El Šaravi u trećem minutu sudijske nadoknade.

Milan je do kraja meča igrao sa desetoricom igrača, budući da je Teo Ernandes zbog dva žuta kartona ranije izašao sa terena.

"Rosoneri" nakon sedmog uzastopnog trijumfa u Seriji A imaju 31 bod i dijele prvo mjesto sa Napolijem.