Englezima treba bod u San Marinu nakon petice protiv Albanije, Danci pokvarili rekord

Danska u pretposljednjem meču kvalifikacija primila prvi gol, i to kod kuće protiv Farskih Ostrva minut prije kraja

3770 pregleda 1 komentar(a)
Kejn i Sautgejt, Foto: Reuters

Engleska je na milimetar od Mundijala nakon pobjede protiv Albanije na "Vembliju" - 5:0.

Gordi Albion je praktično već u Kataru, ali teoretski nije jer mora da osvoji barem bod u San Marinu da ne bi rizikovao da ga eventualno pretekne Poljska ubjedljivom pobjedom nad Mađarskom u ponedjeljak.

To se, naravno, neće dogoditi, pa Englezi već slave put u Katar, dok se Poljaci spremaju za baraž kao drugoplasirani u grupi I.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hari Kejn je upisao het-trik, po jednom su pogodili Hari Megvajer i Džordan Henderson - sve u prvom poluvremenu, a Albanci su ostali i bez teoretske šanse da se domognu drugog mjesta.

Poljaci su u istoj grupi slavili u Andori - 4:1, uz dva gola Levandovskog, po jedan Jozvjaka i Milika.

Danska je još prošlog mjeseca ovjerila put u Katar, protiv Farskih Ostrva je večeras upisala i devetu pobjedu u devet mečeva, ali je propustila da uradi ono što nikom nikada nije uspjelo - da završi kvalifikacije bez primljenog gola.

Danci su izvadili loptu iz mreže kada se to najmanje očekivalo, i protiv koga se najmanje očekivalo - u meču sa zemljom koja je pod njihovim protektoratom, i to minut prije kraja kod vođstva 2:0. Za Farane je pogodio Klamint Olsen.

Završilo se 3:1, a za Dansku su pogađali Skov Olsen u 18, Brun Larsen u 63. i Maele u 93. minutu.

"Dinamiti", uprkos primljenom golu, imaju impresivan učinak - svih devet pobjeda i gol-razliku 30:1, a u ponedjeljak završavaju kvalifikacije gostovanjem Škotskoj.

U istoj, grupi F; Škotska je ranije danas obezbijedila drugo mjesto i plasman u plej-of nakon pobjede u Moldaviji 2:0.