Fulam u finalu, Jokanović na korak od engleske elite

Londonski tim eliminisao Derbi kaunti u polufinalu
57 pregleda 0 komentar(a)
Fulam - Derbi kaunti, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2018. 20:39h

Fulam je na korak od plasmana u Premijer ligu nakon što je prvi put u istoriji, i to iz osmog pokušaja, pobijedio utakmicu plej-ofa Čempionšipa.

Londonski tim je savladao Derbi kaunti na "Krejven kotidžu" sa 2:0 u revanšu polufinala, anulirao poraz iz prve utakmice od 1:0 i došao do šanse da se vrati u elitu u kojoj nije bio od sezone 2013/14.

Tim Slaviše Jokanovića je u revanšu pokazao da je kvalitetniji od Derbija, ali je poslije nekoliko velikih šansi Aleksandra Mitrovića do vođstva stigao tek početkom drugog poluvremena - strijelac je bio supertalentovani 17-godišnjak Rajan Sesenjon.

Kada je Denis Odoi glavom u 66. minutu donio toliko željenih dva pogotka prednosti postalo je jasno da gosti teško mogu da se vrate...

Fulam će u finalu na "Vembliju" 26. maja igrati sa boljim iz duela Aston Vile i Midlzbroa.

"Vilenjaci" sjutra igraju na svom terenu i brane trijumf sa "Riversajda" od 1:0.