Majstorija Depaja i dvostruka greška Estupinjana za pobjedu Barse protiv Viljareala

Katalonci golovima u 88. i 93. minutu stigli do konačnih 3:1

5714 pregleda 3 komentar(a)
Moi Gomes prolazi pored Erika Garsije, Foto: Reuters

Tri meča, sedam bodova - učinak Ćavija otkada je preuzeo Barselonu obećava, mnogo više nego igra.

Katalonci su se mučili i protiv Viljareala, "žuta podmornica" je propustila nekoliko šansi da preokrene i trasira put ka pobjedi, a onda je sve kaznio Memfis Depaj.

Holanđanin je iskoristio grešku Pervisa Estupinjana, bio brži od Raula Albiola, zaobišao Heronima Ruljija, a onda proturio loptu kroz noge upravo Estupinjanu za 2:1 u 88. minutu.

U sudijskoj nadoknadi je Filipe Kutinjo iznudio i iskoristio penal za konačnih 3:1, što je prva pobjeda "blaugrane" u gostima u Primeri ove sezone.

Zanimljivo, na prethodnih pet gostovanja je upisala tri remija i dala četiri gola.

Barsa je povela golom Frenkija de Jonga u 48. minutu, koji je prvobitno poništen zbog ofsajda, pa priznat nakon VAR-a.

Izjednačio je Samuel Čukvueze u 76. minutu, nakon čega su šanse za preokret imali Manu Trigeros i Arnaut Dandžuma.

Nisu pogodili, a onda je stigao poklon koji Depaj nije htio da propusti. Time se iskupio za promašaj iz prvog poluvremena.