Leverkuzen slavio u derbiju i preuzeo 3. mjesto

"Farmaceuti" u gostima bolji od Lajpciga 3:1, Frankfurt u finišu stigao do pobjede protiv Uniona

3047 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Leverkuzena savladali su danas u gostima Lajpcig 3:1 u derbiju 13. kola Bundeslige.

Do odlaska na odmor "farmaceuti" su imali dva gola prednosti, a strijelci su bili Florijan Virc u 31. i Musa Dijabi u 34. minutu.

Lajpcig je smanjio preko Silve u 62, a konačan rezultat postavio je Frimpong dva minuta kasnije.

Leverkuzen je preuzeo 3. mjesto na tabeli i ima 24 boda, sedam manje od vodećeg Bajerna, dok je Lajpcig na 8. mjestu sa 18 poena.

U narednom kolu Leverkuzen dočekuje Grojter Firt, Lajpcig gostuje Union Berlinu, koji je danas u gostima poražen od Frankfurta 2:1.

Ajntraht je poveo golom Djibrila Soua u 22. minuta, da bi izjednačenje Union Berlinu donio Maks Kruse golom sa penala u 62. minutu.

Domaći su do pobjede došli u petom minutu sudijske nadoknade kada je gol postigao Obite Ndika na asistenciju Filipa Kostića.

Ajntraht je 12. sa 18 bodova, dok je Union Berlin šesti sa 20 poena.

U narednom kolu Ajntraht će gostovati Hofenhajmu.