Sjajan gol Vinisijusa, Real preokrenuo i savladao Sevilju

Real - Sevilja 2:1

3998 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Reala, Foto: Reuters

Derbi meč 15. kola La Lige pripao je Realu, koji je večeras nakon preokreta savladao Sevilju 2:1.

Preokret i 10. pobjedu "merengesa" u prvenstvu kreirali su igrači, koji od početka sezone igraju na visokom nivou - Karim Benzema i Vinisijus Žunior.

Sevilja je vodila od 12. minuta golom Rafe Mira, da bi Benzema izjednačio 20 minuta kasnije.

Dva minuta prije Benzeminog gola Sevilja je imala veliku šansu, ali je Lukas Okampos sa dvadesetak metara pogodio prečku.

Preokret je sjajnim golom potpisao Vinisijus tri minuta prije isteka regularnog toka. Militao je promijenio stranu, jednom dugom loptom pronašao Vinisijusa, a Brazilac ušao u sredinu i snažnim udarcem zatresao mrežu.

Real je lider na tabeli sa 33 boda, četiri više od Atletika i Sosijedada, a pet više od Sevilje.

Tim Karla Anćelotija je domaćin i u narednom meču - u srijedu na "Santijago Bernabeu" dolazi Atletik Bilbao.