Pokloni odbrane Čelsija za "čekićare": Vest Hem srušio lidera u londonskom derbiju

"Plavci" prvi put u sezoni primili više od jednog gola

6798 pregleda 0 komentar(a)

Odbrana Čelsija je prvi put podbacila ove sezone, a Vest Hem je ekipa koja poklone ne propušta.

"Čekićari" su slavili 3:2 u londonskom derbiju i dali šansu Mančester sitiju i Liverpulu da danas preskoče lidera na tabeli.

"Plavci" su prvi put u sezoni primili više od jednog gola, pa su morali i da se pomire s drugim porazom u ligi, iako su dva puta vodili na Olimpijskom stadionu.

Tijago Silva i Mejson Maunt su u prvom poluvremenu tresli mrežu Vest Hema, a između njihovih pogodaka se upisao Manuel Lansini iz penala.

Penala koji je Čelsi morao da izbjegne, jer je Žoržinjo poslao sporu loptu golmanu Edoaru Mendiju, ovaj krenuo u dribling i naivno napravio faul.

U nastavku, Vest Hem je prvo poravao preko Džeroda Bovena, a junak je postao Artur Masuaku.

Lijevi bek je centrirao u 87. minutu, lopta je na putu ka golu prevarila loše postavljenog Mendija i utakmica je tu riješena.

Vest Hem je čevrti na tabeli sa 27 bodova, a danas je prekinuo seriju od tri meča bez trijumfa (dva poraza i remi).