Partizan osigurao evropsko proljeće, Roma prva u grupi

"Crno-bijeli" osvojili bod protiv Anortozisa

10397 pregleda 3 komentar(a)

Partizanu je za prolaz u 1/16 finala Lige konferencija bio dovoljan bod protiv Anortozisa i osvojio ga je - teškom mukom.

U Humskoj je bilo 1:1, to je i rezultat s poluvremena u kojem je Partizan poveo golom mladog Milovanovića u 20. minutu.

Gosti sa Kipra su poravnali već u 33. poslije velike greške golmana "crno-bijelih" Popovića (penal je iskoristio Hristodolopulos) i malo ko je mogao da pretpostavi da do kraja više neće biti pogodaka.

Imao je šanse i Partizan, prijetili su i gosti, ali su morali da se pomire s eliminacijom.

Partizan će u prvoj rundi nokaut faze igrati sa trećeplasiranom ekipom iz grupne faze Lige Evrope.

Igor Vujačić je igrao cijeli meč, a Aleksandar Šćekić je ušao na poluvremenu.

S prve pozicije iz ove grupe, i to u osminu finala, prošao Gent, koji je večeras u Belgiji bio bolji od Flore.

Roma je slavila u Sofiji protiv CSKA (3:2, vodila je 3:0), dočekala je i remi Bodo Glimta sa Zarjom (1:1), pa je osvojila prvo mjesto.

Dva puta je za tim Žozea Murinja pogađao Ejbraham, jednom Majoral...

A crnogorski internacionalac i bivši fudbaler Budućnosti Dejan Boljević je zaslužan za jedini bod jermenskog Alaškerta u Ligi konferencija ove sezone.

Boljević je postigao jedini gol u remiju svoje ekipe protiv Makabija iz Tel Aviva - 1:1.