Nebeski skok Velbeka, Brajton u nadoknadi šokirao Čelsi (VIDEO)

Lukaku u 28. minutu doveo Čelsi u vođstvo, remi Brajtonu (1:1) donio Velbek u 91.

4295 pregleda 0 komentar(a)
Gol Lukakua nije pomogao Čelsiju da dođe do pobjede, Foto: Reuters

Čelsi je nastavio sa promjenjivim partijama, a bod sa "Stamford bridža" odnio je Brajton - 1:1, u 20. kolu engleske Premijer lige.

Šampion Evrope poveo je u 28. minutu, golom glavom Romeluka Lukakuka nakon centaršuta Mejsona Maunta i činilo se da kontroliše utakmicu.

Gol Belgijanca i prethodni duel u kojem su fudbaleri Brajtona uzalud tražili prekršaj, pogledajte OVDJE.

Ipak, u prvom minutu sudijskog dodatka Dani Velbek je nebeskim skokom preko Čelsijeve odbrane utišao najveći dio "Stamford bridža".

Dani Velbek, Brajton, Fudbaleri Brajtona

Cijelu akciju i izjednačenje, kojem je prethodnio nepriznati gol Maunta zbog faula, pogledajte OVDJE.

Čelsi je drugi na tabeli sa 42 boda, jednim više od Liverpula i utakmicom više, ali polako gubi korak za vodećim Mančester sitijem.

Ovo je treći remi tima Tomasa Tuhela u posljednje četiri utakmice u Premijer ligi, te četvrta utakmica od posljednjih šest u kojem "plavci" nisu ostvarili pobjedu.

Brajton je sa 24 boda na 10. poziciji.

U sljedećem kolu, Čelsi će dočekati Liverpul, dok će Brajton gostovati Evertonu.