Liverpul i Totenhem poslije preokreta izborili 4. rundu, sjajni golovi Vinksa i Firmina (VIDEO)

U 4. rundu FA kupa plasirali su se i Vulverhempton i Vest Hem

8428 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Liverpula, Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula savladali su danas Šruzberi 4:1 i plasirali se u 4. rundu FA kupa.

Na "Enfildu" su poveli gosti u 27. minutu, kada je mrežu Kelehera zatresao Judo.

Menadžer "redsa", Jirgen Klop izveo je danas kombinovanu ekipu, u sastavu su bili i fudbaleri iz omladinske škole, a upravo je jedan od njih, 17-godišnji Gordon izjednačio u 34. minutu.

Do odlaska na odmor Liverpul je preokrenuo, strijelac je bio Fabinjo iz penala, a u drugom poluvremenu je i Firmino bio strijelac. Brazilac je postigao lijep gol, petom je zatresao mrežu Šruzberija. Konačan rezultat postavio je Fabinjo, postigavši drugi gol na meču.

A nakon preokreta plasman u 4. kolo obezbijedio je i Totenhem.

Ekipa Antonija Kontea je na domaćem terenu savladala Morkamb 3:1.

Tim, koji se takmiči u Ligi 1 poveo je u 33. minutu preko O'Konora. Preokret Sparsima donijeli su Vinks, Moura i Kejn u drugom poluvremenu.

U narednu rundu plasirali su se i Vest Hem i Vulverhempton.

Vest Hem je u Londonu savladao Lids (2:0), a golove su postigli Lancini i Boven, dok je Vulverhempton bio bolji od Šefild junajteda (3:0).

Strijelci za "vukove" bili su Semedo i Podens, koji je postigao dva pogotka.