Nestvaran preokret Atletika, Savić sa klupe gledao "ludnicu" u nadoknadi (VIDEO)

"Kolćonerosi" dali dva gola u sudijskom dodatku i slavili protiv Valensije sa 3:2, nakon što su na poluvremenu imali dva gola zaostatka

18690 pregleda 0 komentar(a)

Od 0:2 na poluvremenu do 3:2 na kraju, od 1:2 na startu sudijskog dodatka do nestvarnog preokreta - Atletiko Madrid je pobijedio Valensiju u meču na "Vandi Metropolitano" koji će se dugo pamtiti.

Oporavljeni Stefan Savić je nakon duže vremena bio u kombinaciji za utakmicu, sa klupe je odgledao dva lica tima Dijega Simeonea.

U prvom - katastrofalno, jer su "slijepi miševi" vodili 2:0, kontrolisali i igru i rezultat.

Amerikanac Junus Musa je u 25. minutu školski kontranapad gostiju završio preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Još kada se napadač Ugo Duro u 44. iskrao odbrani Atletika i pogodio za 0:2, činilo se da bodovi putuju na Mediteran.

U nastavku su "kolćonerosi" krenuli na sve ili ništa, Simeone je izvršio četiri izmjene prije nego što je talentovani Brazilac Mateus Kunja smanjio na 1:2 nakon kornera u 64. minutu.

Vrijeme, međutim, nije bilo Atletikov saveznik, Valensija se uspješno branila u Madridu sve dok četvrti sudija nije pokazao da će se igrati sedam minuta nadoknade vremena.

Domaćinu su, međutim, bila dovoljna samo tri minuta dodatka za preokret o kojem će se pričati.

U 91. minutu golman Domeneh je odbranio Luisu Suaresu, na odbijenu loptu natrčao je Korea za 2:2 i slavlje na velelepnom stadionu.

A kakvo je slavlje uslijedilo samo dva minuta kasnije - Mario Ermoso je na asistenciju Kunje pogodio za 3:2.

"Kolćonerosi" su sada stabilniji na 4. mjestu, sa tri boda više, ali i utakmicom više od Real Sosijedada, te jednom manje od trećeplasiranog Betisa, koji je na plus četiri.