Čelsi i Vest Hem prošli kroz pakao u FA kupu

"Plavci" bolji od Plimuta, "čekićari" savladali Kiderminster

10395 pregleda 0 komentar(a)

Čelsi i Vest Hem su prošli u peto kolo FA kupa - i jednima i drugima je protiv niželigaša trebalo po 120 minuta fudbala.

"Plavci" su kod kuće bili bolji od člana Lige jedan Plimuta - slavili su 2:1, pobjedu im je golom u drugom produžetku donio Markos Alonso.

Gosti su vodili preko Makaulija Gilespija od 8. minuta, do poluvremena je poravnao Cezar Acpilikueta.

"Plavci" su potom dominirali, ali je Plimut u 118. minutu imao šansu nad šansama da izbori penale.

Ipak, ispriječio se golman Kepa Arizabalaga koji je odbranio jedanaesterac Rajanu Hardiju.

Vest Hem je imao još veće probleme - na kraju je takođe 2:1 pobijedio šestoligaša Kiderminster.

Domaćin je vodio sve do 91. minuta i izjednačenja Deklana Rajsa, onda je u 121. preokret potpisao Džerod Bouen.