Lester se oprostio od trofeja, Notingem nastavlja sa iznenađenjima

Notingem forest u četvrtom kolu FA kupa savladao Lester - 4:1

4008 pregleda 0 komentar(a)

Nakon sedam uzastopnih pobjeda u FA kupu i osvojene titule prethodne sezone u ovom takmičenju, fudbaleri Lestera doživjeli su neprijatno iznenađenje - tim Brendana Rodžersa izgubio je danas od Notingem foresta (4:1) i oprostio se od trofeja.

Sa druge strane, Forest je, nakon eliminacije Arsenala u prethodnom kolu večeras pobijedio još jednu ekipu iz Premijer lige i plasirao se u osminu finala.

Već u prvom poluvremenu "šumari" su imali tri gola prednosti - pogađali su Zikernagel u 23, Džonson u 24. i Voral u 32.

Lester je do odlaska na odmor smanjio preko Ihenača, da bi konačan rezultat postavio Spensi u 61. minutu.

Notingem forest igra sjajno - nakon očajnog starta i jednog boda na sedam mečeva u klub je došao Stiv Kuper i preporodio ekipu. Nekadašnji šampion Evrope je trenutno 8. na tabeli Čempionšipa i bori se za plej-of, dok je u FA kupu već napravio velike stvari.

U narednom kolu Notingem će igrati sa Hadersfildom.