Šampion preživio u Napulju: Džeko spriječio poraz Intera

Bilo je 1:1, domaćin dominirao u prvom poluvremenu

7366 pregleda 1 komentar(a)

Interov šampionski karakter je bio na ozbiljnom ispitu u Napulju, na kraju je pregrmio jedno od težih gostovanja do kraja sezone i izbjegao poraz.

Aktuelni prvak Italije je osvojio bod (1:1), iako je u prvih 45 minuta gubio, mogao da ima i dva ili tri gola minusa.

Napoli je poveo već u 7. minutu iz penala koji je iznudio Viktor Osimen, a siguran izvođač bio Lorenco Insinje.

Domaćin je potom imao potpunu kontrolu - dva puta je Osimen mogao da povisi prednost, šansu je imao i Insinje, probao je i Pjotr Zjelinski...

Na drugoj strani je opasan bio samo Edin Džeko u vjerovatno najslabijem poluvremenu Intera u sezoni.

A nastavak je bio neka druga priča - mnogo toga se promijenilo već u 47. kada je Džeko iskoristio lošu reakciju odbrane "azura" i iz teške pozicije matirao Davida Ospinu.