Čelsi je prvak svijeta, brazilski velikan pao u produžecima (VIDEO)

Prvak Evrope bolji od šampiona Južne Amerike u finalu u Abu Dabiju (2:1)

8982 pregleda 1 komentar(a)
Kai Haverc slavi gol za pobjedu, Foto: REUTERS

Fudbaleri Čelsija su svjetski prvaci! U velikom finalu protiv prvaka Južne Amerike, Palmeirasa, šampion Evrope je slavio nakon produžetaka sa 2:1 (1:1).

Izabranici Tomasa Tuhela bili su bolji rival, ali je i Palmeriras uz veliku želju pokazao i klasu.

Čelsi je u Abu Dabiju poveo sjajnim golom Romelua Lukakua nakon asistencije Hadson-Odoija u 55. minutu.

Samo devet minuta kasnije VAR je pokazao da je jedan od igrača Čelsija igrao rukom a sa penala je bio siguran Rafael Veiga.

Do produžetaka samo je Kristijan Puilišić imao dobru šansu, nije je iskoristio Amrikanac iz Čelsija, ali zato jeste Kai Haverc penal u 117. minutu.

I njega je sudija svirao nakon pregleda VAR, koji je pokazao igranje rukom brazilskog igrača.