Otvorena trka za titulu u Engleskoj: Goleada na "Enfildu", Liverpul prišao Sitiju na tri boda, Totenhem razočarao

"Redsi" savladali Lids 6:0, Salah postigao dva pogotka, Matip i Mane po jednom bili strijelci

5624 pregleda 0 komentar(a)

Trka za titulu u Premijer ligi ponovo je neizvjesna - Liverpul je večeras u odloženom meču savladao Lids na "Enfildu" 6:0 i vodećem Mančester sitiju prišao na tri boda zaostatka.

Siti ima 63 boda, Liverpul 60...

"Redsi" su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu kada su postigli tri pogotka. Dva puta je iz penala bio precizan Salah, a jednom je mrežu "paunova" zatresao Matip. U drugom dijelu je dva pogotka postigao Sadio Mane, a u listu strijelaca upisao se i Van Dajk.

U istoriji Premijer lige najviše penala dosuđeno je Liverpulu - čak 170.

A Mohamed Salah će i treću sezonu u Premijer ligi završiti sa po minimum 10 golova i asistencija. Egipćanin je večeras asistirao kod Matipovog pogotka. Pored 10 asistencija, u Premijer ligi je ove sezone postigao 19 golova.

Nakon sjajne partije i pobjede protiv Mančester sitija u subotu, Totenhem je večeras razočarao i izgubio na gostovanju Barnliju 1:0.

Jedini gol postigao je Ben Mi u 71. minutu. Domaća ekipa vezala je drugi trijumf i najavila veliku borbu za opstanak.

Kristal Palas je u gostima savladao Votford 4:1.