Čelsi dva puta gubio, pa preokrenuo i slavio, Liverpul rutinski, Sautempton nastavio sa odličnim partijama

Bez iznenađenja u večerašnjim mečevima osmine finala FA kupa

6871 pregleda 0 komentar(a)
Prvi gol u dresu Čelsija: Saul na večerašnjoj utakmici, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.03.2022. 23:08h

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras Luton nakon preokreta (3:2) i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Tim iz Londona je gubio 1:0 i 2:1, ali je u finišu stigao do preokreta i plasmana u naredno kolo.

Domaći su poveli već poslije dva minuta, kada je Burk glavom nakon kornera savladao Kepu.

Početak meča bio je u znaku ekipe koja igra u Čempionšipu, a onda je u 27. minutu Čelsi izjednačio, a gol postigao Saul, udarcem sa ivice šesnaesterca. Španac je prošlog ljeta iz madridskog Atletika došao u London, nije previše igrao i večeras je postigao prvi gol.

Pet minuta prije odlaska na odmor domaćin je opet poveo, a ovog puta kontru je realizovao Kornik.

U nastavku je tim Tomasa Tuhela imao inicijativu i do preokreta došao golovima Tima Vernera u 68. i Romelua Lukakua u 78. minutu.

Liverpul je bez većih problema savladao Norič - 2:1.

"Redsi" su odigrali meč u kombinovanom sastavu, oba pogotka postigli u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Minamino.

Počasni pogodak postigao je Rup.

U četvrtfinale se plasirao i Sautempton, koji je na domaćem terenu savladao Vest Hem - 3:1.

"Sveci" su poveli preko Peroa, koji je postigao sjajan pogodak nakon pola sata igre. U nastavku je izjednačio Antonio, da bi pobjedu Sautemptonu donijeli Vord-Praus iz penala i Broja.