Nejmar isključen u paklu Velodroma, Kavani u nadoknadi spasao "svece"

51 pregleda 0 komentar(a)
Edinson Kavani, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.10.2017. 21:13h

Lider francuskog prvenstva PSŽ izbjegao je poraz u sudisjkoj nadoknadi na "Velodromu" u Marseju.

Kultni stadion u lučkom gradu utišaio je Urugvajac Edinson Kavani, fantastičnim golom od prečke iz slobodnog udarca za 2:2.

Marsej je dva puta vodio, pošto je Luis Gustavo pogodio na asistenciju Dmitrija Pajea u 16. minutu, da bi Nejmar izjednačio 17 minuta kasnije.

I u nastavku je domaća ekipa povela preko Tovana u 78, i kada je Nejmar u 87. minutu dobio drugi žuti karton, zbog sukoba sa Okamposom, činilo se da će "sveci" doživjeti prvi poraz...

Ipak, Kavani je bio brži od pištaljke sjajnim golom u trećem minutu nadoknade.

Očekivano, najveći derbi francuskog fudbala protekao je u napetoj atmosferi, a u jednom trenutku policija je morala da interveniše, jer su domaći navijači svim i svačim gađali Nejmara dok je pokušavao da izvede korner.

I Lion je danas bio ubjedljiv na gostovanju Troi (5:0), dok je NIca poražena pred svojim navijačima od Strazbura (2:1).