Juventus eliminisan, Viljareal strpljivo do četvrtfinala, Čelsi odradio posao

Plasman u četvrtfinale obezbijedili su još Liverpul, Real Madrid, Mančester siti Bajern, Atletiko Madrid i Benfika

29776 pregleda 42 reakcija 4 komentar(a)

Lil - Čelsi 1:2 - prvi meč 0:2

(Jilmaz 38 - Pulišić 45+3, Aspilikueta 71)

Izmjena: 22:48h
22:51h

Posljednji četvrtfinalisti ovogodišnje Lige šampiona su Čelsi i Viljareal!

Čelsi je nakon preokreta savladao Lil 2:1, dok je Viljareal priredio iznenađenje i savladao u gostima Juventus 3:0.

Strijelci za "žutu podmornicu" bili su Đerar Moreno, Pau Tores i Dandžuma.

Juventus je u prvom poluvremenu propustio šanse da dođe do prednosti - Dušan Vlahović je imao tri prilike, pogodio je prečku, a u dobroj poziciji bio je i Alvaro Morata, ali je njegov udarac glavom sa nekoliko metara odbranio Rulji.

U drugom poluvremenu je opao ritam, što je odgovaralo gostima iz Španije, koji su umrtvili igru, čekali šansu i iskoristili je.

Prvo je u 78. minutu Rugani neoprezno reagovao i u šesnaestercu oborio Kokelana, a sa 11 metara pogodio Moreno.

Pet minuta prije kraja regularnog dijela Tores je nakon kornera i asistencije Orijea postigao drugi gol, a konačan rezultat postavio Dandžuma u drugom minutu sudijske nadoknade, poslije još jednog penala.

Juve treću godinu zaredom takmičenje u Ligi šampiona završava u osmini finala.

U Francuskoj je Čelsi slavio poslije preokreta - 2:1.

Lil je poveo preko Jilmaza iz penala, izjednačio je Pulišić, a konačan rezultat postavio Aspilikueta.

Izmjena: 22:55h
22:48h

Viljareal je završio posao u Torinu, vodi 3:0.

Još jedan penal za špansku ekipu, ovog puta je gol postigao Dandžuma.

22:41h

Viljareal vodi 2:0, senzacija u Torinu.

Pau Tores je pogodio nakon prekida, Juve 3. godinu zaredom takmičenje u Ligi šampiona završava u osmini finala.

22:35h

Šok u Torinu - Viljareal vodi 1:0, Đerar Moreno je realizovao penal.

Prethodno je Rugani oborio Kokelana.

Juve u drugom poluvremenu nije zaprijetio.

22:30h

Čelsi je preokrenuo i poveo 2:1 protiv Lila.

"Plavci" su strpljivo gradili napad, a onda je Maunt centrirao, a gol postigao Aspilikueta.

22:15h

Prošlo je 15 minuta u drugom poluvremenu, nema prilika.

22:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:46h

Čelsi je izjednačio protiv Lila - prvi šut "plavaca" u okvir gola i prvi pogodak.

Strijelac Kristijan Pulišić.

Završeno je prvo poluvrijeme.

21:38h

Lil je poveo protiv Čelsija, gol je postigao Burak Jilmaz iz penala. Prethodno je Žoržinjo igrao rukom u kaznenom prostoru.

21:35h

Još jedna sjajna prilika za Vlahovića, treća na večerašnjem meču.

Ni ovog puta napadač Juventusa nije zatresao mrežu.

21:25h

Na utakmici Lila i Čelsija nema golova, ali ni šansi.

Liga šampiona
21:22h

Srpski napadač je u 21. minutu pogodio prečku - De Šiljo je sa lijeve strane ubacio, a Vlahović uzeo loptu ispred Albiola, šutirao i pogodio okvir gola.

Odmah i šansa na drugoj strani, prva za goste na večerašnjem susret - Lo Selso je pokuašo, lopta završila pored gola.

21:20h

Pokušao je i Vlahović - odličan udarac, ali Rulji dobro postavljen.

Juve je opasan.

Dušan Vlahović
21:11h

Odličnu šansu je imao Morata - Kvadrado je sjajno centrirao, Morata sa nekoliko metara šutirao glavom, ali je Rulji fenomenalno reagovao.

17:50h

Poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona biće poznata večeras - na programu su revanši osmine finala, a sastaju se Juventus - Viljareal i Lil - Čelsi.

Uoči početka sezone cilj čelnika Juventusa bio je osvajanje evropske titule. Ekipa iz Torina nije u užem krugu za trofej, ali će večeras pokušati da eliminiše Viljareal i prvi put poslije dvije godine izbori plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Prvi meč u Španiji završen je 1:1.

Čelsi je u Londonu slavio protiv Lila 2:0, ali od tada se mnogo toga promijenilo. "Plavci" su ostali bez vlasnika, Romana Abramoviča, ali dešavanja van terena ne utiču na izdanja ekipe Tomasa Tuhela.

Najavu večerašnjih mečeva pročitajte ovdje.