Najgledaniji događaj u istoriji ženskog sporta: Barsa i Real igrali pred 91.553 navijača

Barselona slavila 5:2 i plasirala se u polufinale Lige šampiona

4080 pregleda 0 komentar(a)

Fudbalerke Barselone savladale su sinoć u revanšu četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid 5:2 i plasirale se među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Barsa je slavila uz postavljanje istorijskog rekorda u ženskom sportu - tačno 91.553 navijača gledalo je utakmicu na "Nou kampu", pa je oboren rekord iz 1999. godine, kada je meču SAD – Kina na Svjetskom prvenstvu na stadionu Rous Boul prisustvovalo 90.195 gledalaca.

Leon je već u osmom minutu pogodila za prednost domaćeg tima, Olga je osam minuta kasnije pogodila iz penala za izjednačenje Madriđanki.

Somosa je u trećem minutu drugog poluvremena dovela Real u prednost, ali onda je uslijedio veliki preokret domaćeg tima i čak četiri pogotka.

U strelce su se upisale Bonmati, Pina, Puteljas i Hansen.

Barselona će u polufinalu igrati sa pobjednikom dvomeča Arsenal - Volfsburg.