Siti rutinski slavio u Barnliju, Brentford i Eriksen se poigravali sa Čelsijem (VIDEO)

"Građani" se vratili na prvo mjesto, debakl "plavaca" u malom londonskom derbiju

6272 pregleda 0 komentar(a)

Mančester siti nije dozvolio iznenađenje na "Tarf Muru", reagovao je na pobjedu Liverpula nad Votfordom i vratio se na prvo mjesto na tabeli Premijer lige.

Aktuelni šampion je slavio na gostovanju Barnliju 2:0, a već nakon 5. minuta je došao na svoje.

Tada je mrežu zatresao Kevin de Brujne na asistenciju Rahima Sterlinga.

Engleski reprezentativac je bio asistent i u 25. kada je pogodio Ilkaj Gindogan, pa Siti i dalje ima bod više od Liverpula.

Siti je pobijedio u posljednjih 10 utakmica protiv Barnlija, uz gol-razliku 34:1.

Čelsi je razočarao u malom londonskom derbiju - izgubio je na "Stamfordu" od Brentforda, bilo je čak 4:1.

"Plavci" su poveli početkom drugog poluvremena (Antonio Ridiger), ali su gosti odmah preokrenuli.

Dvostruki strijelac je bio Njemac Vitali Janelt, između njegovih golova je pogodio i Kristijan Eriksen koji je nastavio da igra u sjajnoj formi po povratku na teren.

Čelsi je, ne računajući poraz na penale u finalu Liga kupa Engleske od Liverpula, izgubio prvi put još od 15. januara.

Pobjednika nije bilo u duelima Brajtona i Noriča (0:0), Lidsa i Sautemptona (1:1), dok je Volverhempton savladao Aston Vilu 2:1.