Remi u vatrometu na "Etihadu": Siti i Liverpul nastavljaju veliku šampionsku trku (VIDEO)

Četiri gola u duelu "građana" i "redsa"

16902 pregleda 0 komentar(a)

Trenutno najveći derbi evropskog fudbala je završen bez pobjednika, borba Mančester sitija i Liverpula za titulu će izgleda trajati do posljednjeg daha.

Na "Etihadu" je baš kao i na "Enfildu" u prvom dijelu sezone bilo 2:2, pa tim Pepa Gvardiole sedam kola prije kraja ima bod više.

Samim tim je i favorit da odbrani titulu, ali pritisak je ogroman, "redsi" ne odstupaju ni milimetar.

Nisu se povukli ni danas u Mančesteru iako su dva puta gubili, preživjeli veliku dominaciju Sitija u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 2:1.

Nije moglo da počne bolje za domaćina, jer je nakon velike šanse Rahima Sterlinga već u 5. minutu Kevin de Brujne uz mnogo sreće zatresao mrežu.

Tri šanse Sitija i 1:0, a prva na drugoj strani je donijela izjednačenje - igrao se 13. minut kada je spektakularnu akciju kompletne ekipe Liverpula u gol pretvorio Diogo Žota.

Borba je tek tada, zapravo, počela.

"Građani" su do poluvremena vratili prednost (Gabrijel Žezus), ali je odmah na startu nastavka Liverpul "prodao" još jednu veliku akciju.

Siti - Liverpul

Mohamed Salah je pasom potpuno otvorio odbranu Sitija, a Sadio Mane rutinski matirao Edersona.

Bilo je još mnogo toga na "Etihadu", rezultat se nije promijenio, iako je Siti u sudijskoj nadoknadi preko Rijada Mareza mogao da napravi veliki korak ka tituli.

Alžirac je prvo pogodio stativu iz slobodnog udarca, a onda i promašio u kontranapadu...

Naredna runda istih rivala je već u nedjelju, kada se sastaju u polufinalu FA kupa na "Vemblija".