Lako za Sutjesku i Budućnost, Dečić ispred Iskre, Mornar slavio u Baru nakon osam mjeseci

Lider bolji od Rudara, šampion dao pet golova na DG areni

Sutjeska i Budućnost su lako odradili posao u 31. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, pa lider i dalje ima 11 bodova više.

Dečić je savladao Iskru u Tuzima i vratio se na treće mjesto.

RUDAR BEZ ŠANSI KRAJ BISTRICE

Sutjeska sigurnim korakom grabi ka tituli.

U Nikšiću je lako izašla na kraj sa Rudarom - slavila je 3:0, moglo je da bude i ubjedljivije.

Božo Marković je u 40. minutu načeo Pljevljake, da bi riješio pitanje pobjednika u 83. U samom finišu se upisao i Vladan Bubanja.

Sutjeska uz meč više od Budućnosti ima 14 bodova prednosti.

BUDUĆNOST U NALETU

Budućnost nije dala Podgorici šansu ni da se ponada da može da dođe do iznenađenja.

Tim Aleksandra Nedović je deklasirao domaćina (5:1), a već u 6. minutu je trijumf najavio Viktor Đukanović.

Potom je evrogolom Vasilije Terzić povisio na 2:0, a u nastavku su se upisali dva puta Miloš Raičković i Anto Babić.

Ovo je Budućnosti peti trijumf zaredom u ligi, šesti računajući i duel u Kupu protiv Sutjeske...

DEČIĆ ISPRED ISKRE

Dečić je u derbiju bio bolji od Iskra, koja ni u petom meču ove sezone nije mogla da savlada Tuzane.

Tim Vladimira Janković je trijumfovao 2:1 i preuzeo treće mjesto od Danilovgrađana - sada ima dva boda više.

Velizar Janketić je u 6. minutu zatresao mrežu gostiju, a poravnao je Balša Sekulić u 20.

Konačan rezultat je postavio Marko Tući u 37. minutu.

NAPOKON SLAVLJE U PETROVCU I BARU

Petrovac je bio bolji od Jezera na stadionu "Mitar Mićo Goliš" - 2:1.

To mu je prvo slavlje nakon osam mečeva bez trijumfa, a donio ga je Adnan Bašić, dvostruki strijelac.

Za Plavljane se upisao Rodrigo Faust iz penala, to mu je 10. pogodak u prvenstvu.

A Mornar je na pobjedu kod kuće čekao čak osam mjeseci - još od 21. avgusta prošle godine.

"Kletvu" je skinuo protiv Zete (1:0), jedini gol je u 86. minutu postigao Aleksandar Vujačić.

Barani su tako pobjegli na šest bodova Rudaru koji je u zoni baraža za opstanak.

Golubovčani su tako propustili šansu da priđu Podgorici pred međusobni duel na "Trešnjici" - i dalje su na četiri boda minusa.

Podgorica - Budućnost 1:5

Halil Muharemović 69 - Viktor Đukanović 6, Vasilije Terzić 36, Miloš Raičković (penal) 49, 89, Anto Babić 64.

Mornar - Zeta 1:0