Pobjeda Juvea, remi Rome - "stara dama" osigurala plasman u Ligu šampiona

Juventus bolji od Venecije u Torinu

8075 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 01.05.2022. 22:50h

Fudbaleri Juventusa su opravdali ulogu favorita, savladali Veneciju 2:1 i učvrstili se na četvrtoj poziciji na tabeli.

Ekipa iz Torina je stigla do treće pobjede na posljednja četiri meča, a danas je do vođstva stigla već u 7. minutu kada je Bonući iskoristio asistenciju De Lihta.

Poslije postignutog gola bilo je prilično mirno i u prvom dijelu se ništa interesantno nije dešavalo.

U drugom poluvremenu je Venecija stigla do izjednačenja, a sjajan gol je postigao Aramu u 71. minutu.

Pet minuta kasnije novo vođstvo Juvea - ovog puta je asistirao Danilo, a Bonući postigao još jedan gol.

Roma je skoro sve karte bacila na Ligu konferencija i dvomeč polufinala sa Lesterom (revanš je u četvrtak u Rimu), pa je odigrala bez golova sa Bolonjom na "Olimpiku".

Ovaj rezultat iz Rima znači i da je Juventus tri kola prije kraja osigurao plasman u Ligu šampiona.