Liverpulu trofej, treća sreća ne važi za Čelsi

Čelsi je i treću godinu zaredom izgubio finale FA kupa, Liverpul slavio penalima

10940 pregleda 0 komentar(a)
Cimikas je riješio penal seriju, Foto: REUTERS

Najstarije fudbalsko takmičenje na svijetu, FA kup, proslavilo je 150 godina a u 141. finalu slavilo je Liverpul. Prvi put još od 2006. godine, pošto je na penale bio bolji od Čelsija sa 6:5.

U 120 minuta sjajne igre velikih timova na Vembliju nije bilo golova, Liverpul je imao meč-loptu u petoj, seriji ali je Mendi pročitao Manea. Prethodno je samo Aspilikueta u drugoj seriji bio nerprecizan - lopta je završila na lijevoj stativi.

U raspucavanju je Alison odbranio Mejsonu Mauntu, a Grk Kostas Cimikas je sa lakoćom prevario Mendija.

Liverpul je na Vembliju slavio u reprizi ovogodišnjeg izdanja Liga kupa, kada je dobio u 11. seriji penala.

Klop je sada osvojio sve moguće trofeje u takmičenjima u kojima je vodio Liverpul!

"Redsi" su osvojili osmi trofej FA kupa, koliko ima i Čelsi, koji je prošle godine poražen u finalu od Lestera, a pretprošle od Arsenala.

Liverpul ove sezone juri četiri trofeja, što u Engleskoj niko nikada nije osvojio. U finalu je Lige šampiona u Parizu protiv Reala, a u Premijer ligi čeka poraz Mančester sitija.

Iako se najviše radovao što će u finalu igrati protiv Reala, tražeći revanš za izgubljeno nakon što ga je povrijedio Serhio Ramos, Mo Salah će biti upitan za veliko finale u Parizu.

On je izišao igre zbog povrede desne noge u 33. minutu, umjesto njega na teren je ušao Žota.