Sampdorija ima 14 bodova iz sedam utakmica
Sampdorija - Atalanta, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.10.2017. 15:15h

Prošle sezone je Atalanta bila najprijatnije iznenađenje Serije A, a ove će to izgleda biti ekipa koja je danas savladala "boginju" iz Bergama, Sampdorija.

Tim iz Đenove je gubio na poluvremenu (gol Brajana Kristantea), ali je za svega 12 minuta u drugom poluvremenu riješio sve.

Izjednačio je Duvan Sapata u 56. minutu, preokrenuo Đanluka Kaprari u 59, da bi mladi Poljak Karol Lineti u 68. postavio konačnih 3:1.

Samp sada ima 14 bodova i dijeli 6. i 7. mjesto sa Bolonjom, koja je savladala SPAL sa 2:1. Sampdorija, međutim, ima i meč manje...

Torino je bio na pragu drugog poraza u sezoni, ali je defanzivac Lorenco de Silvestri u 93. minutu pogodio za bod u Krotoneu (2:2).

Fiorentina je savladala Udineze (2:1) u prvom meču nedjeljnog programa 8. kola.

"Ljubičasti" su poveli u 28. minutu kada je mrežu gostiju pogodio Siril Tero. Isti igrač je udvostručio vođstvo domaćih u 57. minutu, dok je poraz gostiju ublažio Samir u 72. minutu.

Večeras se igra treći veliki derbi ovog kola - nakon Juventusa i Lacija (1:2) i Rome i Napolija (0:1), sudariće se milanski velikani Inter i Milan.

Rezultati 8. kola

Sampdorija - Atalanta 3:1 (Sapata 56, Kaprari 59, Lineti 68 - Kristante 21)

Bolonja - SPAL 2:1 (Poli 30, Salamon 49. autogol - Antenući 88)

Krotone - Torino 2:2 (Roden 25, Martela 64 - Falke 54, De Silvestri 90+3)

Kaljari - Đenova 2:3 (Pavoleti 48, Žoao Pedro 78. penal - Galabinov 8, Tarabt 35, Rigoni 75)

Sasuolo - Kjevo 0:0

Fiorentina - Udineze 2:1 (Tero 28, 57 - Samir 72)