Argentina nadigrala Italiju na Kjelinijevom oproštaju

"Gaučosi" slavili 3:0

6624 pregleda 1 komentar(a)
Di Marija i Mesi, Foto: REUTERS

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je još jedan trofej - "gaučosi" su večeras u popularnoj Finalisimi savladali Italiju 3:0.

Selekcija iz Južne Amerike je drugi put u istoriji stigla do trofeja u Finalisimi. Prethodno je 1993. godine nakon penala savladala Dansku.

U susretu šampiona Evrope i Južne Amerike dominirala je Argentina. Bilo je jasno da ta selekcija više želi trofej, Lionel Skaloni je izveo jak sastav, koji je do prvog gola stigao u 28. minutu - Mesi se poigravao sa Pesinom, ušao u šesnaesterac i pronašao Lautara Martinesa koji je postigao gol.

Lautaro je bio akter i kod drugog gola u finišu prvog poluvremena - akcija je krenula od golmana Martinesa, Lautaro je asistirao Di Mariji, a po svemu sudeći budući igrač Juventusa savladao Donarumu.

Argentina bila bolja i u drugom dijelu, u nekoliko navrata se istakao Donaruma, a onda se i Lo Selso obrukao kad je promašio prazan gol.

Na kraju je šampion Južne Amerike stigao i do trećeg gola, a strijelac je bio Dibala.

Večeras je posljednju utakmicu u dresu Italije odigrao Đorđo Kjelini.