Verderov ludi preokret u Dortmundu, Union i Majnc na vrhu, kriza na "Baj areni" (VIDEO)

"Milioneri" vodili 2:0 do 89. minuta

5106 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 20.08.2022. 20:29h

Borusija iz Dortmunda je imala čistu situaciju, vodila je 2:0 sve do 89. minuta - nije bilo dovoljno ni za pobjedu, ali ni za bod.

Uslijedio je šok za 81.365 gledalaca na "Signal Iduna parku" - Verder je za šest minuta dao tri gola i napravio veliki podvig (3:2).

U finišu prvog poluvremena je prednost "milionerima" donio Julijan Brant, u 77. se upisao i Rafael Gereiro. Kod oba gola je asistent bio Marko Rojs.

Djelovalo je je Borusija ide ka trećem trijumfu, ali je odjednom upala u "kanal".

Li Buhenan je prvo atraktivno smanjio, u 93. izjednačio Niklas Šmit, prije nego je u 95. senzacionalno put do mreže našao i Oliver Burk.

Sastavu iz Bremena, povratniku u elitu, ovo je prva pobjeda, uz dva remija.

"Pričamo o porazu koji smo zaslužili. Vodili smo 2:0, a nismo igrali dobro. U redu, trebalo je da pobijedimo, da ne dozvolimo da nam se dogodi tako nešto na kraju", rekao je trener Borusije Edin Terzić i dodao:

"Počeli smo da se tresemo kada smo primili gol za 2:1. To je sva suština finiša", kazao je Terzić.

Burk je drugi put u sedam dana postigao gol u 95. minutu, nakon što se upisao i za remi protiv Štutgarta za 2:2.

"Ovo mi je jedan od važnijih golova u karijeri", istakao je škotski napadač.

Na diobi prvog mjesta su Union Berlin, Majnc i Borusija iz Menhengladbaha sa po sedam bodova.

Majnc je bio bolji od Augsburga (2:1), dok je Union kod kuće savladao Lajpcig istim rezultatom (Borusija je sinoć pobijedila Hertu).

Kriza je, i to velika, u Leverkuzenu, jer je Bajer ostao na nuli i nakon tri utakmice.

Sada je na "Baj areni" slavio Hofenhajm - čak 3:0.

Mrežu "farmaceuta" su tresli Krištof Baumgartner, Andrej Kramarić i Žoržinio Ruter.

Volfsburg je odigrao neriješeno sa Šalkeom - 0:0.

Napadač gostiju Simon Terode iz dva pokušaja sa bijele tačke nije mogao da savlada Koena Kastelsa.