Jovovićev Al Ahli slavio u gostima, Vukčević isključen u finišu

5624 pregleda 1 komentar(a)

Dok se Katar sprema za fudbalski spektakl, u zemlji domaćinu zimskog Mundijala igra se nacionalno prvenstvo, u kome odlične rezultate na startu sezone ima Al Ahli, našeg trenera Nebojše Jovovića.

Al Ahli je danas u gostima pobijedio Al Rajan 2:1 i upisao drugi trijumf u prva četiri kola.

Ima jedan remi i poraz od aktuelnog šampiona Al Sada (3:2).

U Al Ahliju od ove sezone je i Nikola Vukčević, koji je došao iz Levantea. Vukčević je u duelu sa Al Rajanom dobio drugi žuti karton u 83. minutu, ali je njegov i Jovovićev tim i sa deset igrača stigao do pobjede.

Strijelac za tri boda bio je iranski reprezentativac Hosein Kanani iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Al Ahli je treći nakon četiri kola, sa tri boda manje od vodeće Al Vakre.

Prvi dio šampionata - Stars lige - je neobično, jer je Fudbalski savez Katara odlučio da reprezentacija bude na zajedničkim polugodišnjim pripremama kako bi se što bolje spremila za Svjetsko prvenstvo, a sve do tada - dakle, do decembra, reprezentativci nisu na usluzi svojim klubovima.

U ligi, međutim, ima dosta zvijezda, poput Santija Kasorle, Hamesa Rodrigesa, Andrea Ajua, Jasina Brahimija, kao i veliki broj reprezentativaca raznih azijskih zemalja...