Čelsi ima džokere za pobjedu, Totenhem "slomio" Fulam, Mitrović opet pogodio

2927 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Čelsija, Foto: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Čelsija jedva su pobijedili Vest Hem 2:1 u 6. kolu Premijer lige na Stamford bridžu.

Nakon siromašnog prvog poluvremena igra se rasplamsala u nastavku. Gosti su poveli golom Antonija u 62. minutu, a ključni igrač u preokretu Čelsija bili su Čilvel i Haverc koji su u igru ušli deset minuta kasnije.

Čilvel je postigao gol za 1:1 u 76. dok je u 88. asistirao Havercu.

U narednom napadu Vest Ham je izjednačio golom Kornea, ali je pogodak poništen zbog prethodnog prekršaja na golmanu Mendiju. Čelsi je upisao treću pobjedu u sezoni i popeo se na peto mjesto.

Totenham je na domaćem terenu pobijedio Fulam 2:1. Hojbjerg i Kejn su pogađali za 2:0, a neumoljivi Mitrović je opet bio strijelac za Fulam, ali je šesti gol u sezoni bio dovoljan tek da ublaži poraz.

Notingem Forest je pred svojim navijačima vodio 2:0 protiv Bornmuta do početka drugog poluvremena, ali je završilo slavljem gostiju 3:2 nakon golova Billinga, Solankea i Entonija.

Najveću pobjedu kola ostvario je Brentford koji je savladao Lids 5-2, a igrač utakmice je bio Ivan Toni koji je tri puta tresao mrežu gostiju.

U nedjelju igraju Brajton - Lester, te u derbiju kola Mančester junajted - Arsenal.