Tri tima na vrhu, pet ekipa u dva boda: Dečiću bod protiv Jezera, Bakić riješio Mornar, šampion bolji od debitanta

Sutjeska, Budućnost i Dečić poravnati na čelu tabele

59405 pregleda 30 komentar(a)
Ažurirano: 17.09.2022. 21:06h

Nakon devet kola Prve crnogorske Meridianbet lige tri kluba su bodovno poravnata na vrhu tabele, a dva imaju samo dva boda manje od vodećeg trija, to je epilog posljednje runde uoči pauze zbog nastupa reprezentacije u Ligi nacija.

Sutjeska, Budućnost i Dečić dijele prvo mjesto, dva koraka ispod su Jezero i Petrovac.

Dečić nije mogao da zadrži samostalnu lidersku poziciju, jer je hrabro Jezero uzelo bod u Tuzima, na debiju novog trenera Nebojše Jandrića.

Dečić je poveo srećno, greškom golmana gostiju i pogotkom Ćukovića, Bećiraj je pogodio prečku Jezera, pa Bošković stativu gola domaćih, prije nego što je Bošnjak u 59. minutu poravnao.

Budućnost je sa 2:0 riješila Mornar, u meču koji je obilježio Marko Bakić, povratnik u crnogorski fudbal - golom i asistencijom Petroviću.

Sutjeska je protiv debitanta Arsenala upisala četvrtu pobjedu na domaćem terenu.

Bilo je 2:1 za aktuelnog šampiona, koji je iz dominacije u prvom dijelu postigao samo jedan gol - Marko Vučić.

Gosti su iz prvog napada u nastavku izjednačili preko Hulijana Montenegra, ali je samo dva minuta kasnije Dušan Vuković pogodio za novo vođstvo...

Konačno je krenuo Petrovac, koji je nakon dobrog starta upao u veliku krizu - niz od šest mečeva bez pobjede (pet u prvenstvu i jedan u kupu), tim Mladena Lambulića prekinuo je u Danilovgradu, protiv Iskre 2:1.

Obradović je pogodio svoju mrežu za 0:1, a Mihailo Perović efektno izjednačio, potom i pogodio prečku.

Tri boda gostima donio je Brazilac Augusto sredinom drugog dijela.

Veliku pobjedu u derbiju sjevera ostvarilo je Jedinstvo nad Rudarom u Pljevljima - čak 3:0.

Nije bilo golova do 86. minuta, kada je Sead Dacić nakon kornera glavom doveo Bjelopoljce u vođstvo. U trećem minutu nadoknade Aleksa Mrđa je ovjerio trijumf, a Dacić svojim drugim pogotkom zaokružio odlično izdanje Jedinstva.

Lider Dečić sa novim trenerom Nebojišom Jandrićem dočekuje Jezero, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.

BUDUĆNOST - MORNAR 2:0