Šok za Bajern u malom bavarskom derbiju, Borusija slavila u velikom derbiju Rura

Augsburg savladao Bajern sa 1:0, Dortmund identično protiv Šalkea

5888 pregleda 0 komentar(a)
Igrači sa navijačima slave pobjedu u Rurskom derbiju, Foto: REUTERS

Bajern je 10 puta zaredom osvojio Bundesligu, ubjedljiv je na startu grupe "smrti" u Ligi šampiona pobjedama nad Interom i Barselonom, ali... Bavarci već četiri kola ne mogu da slave u domaćoj ligi, jer su nakon tri remija poraženi danas u Augsburgu (1:0).

Bajern je posljednji put bio u seriji od četiri meča bez pobjede prije 21 godinu - tada je serija trajala čak sedam utakmica, od novembra 2001. do januara 2002.

Takođe, prvi put nakon 87 mečeva, Bavarci nisu postigli gol na utakmici Bundeslige.

U Augsburgu je prvaku presudio Mergim Beriša golom u 59. minutu na asistenciju Brazilca Jaga.

Imali su gosti šanse, dvije Liroj Sane, a u petom minutu nadoknade je Manuel Nojer probao glavom da donese remi, ali je njegov poljski kolega na golu domaćina, Rafal Gikievič uspio da odbrani.

Gilkievič je uspio da odbrani tri puta u duelima "oči u oči", pa je Bajern prvi put od 2001. godine bez pobjede u četiri utakmice u Bundesligi zaredom!

Rurski derbi pripao je Borusiji Dortmund protiv Šalkea na svom terenu presudio je Jusufa Mukoko u 79. minutu.

Domaćin ne može da bude potpuno zadovoljan jer je u 32. minutu zbog povrede meč završio kapiten Marko Rojs. Koban je bio faul Fliorijana Flika.

Bajer je kući remizirao sa Verderom (1:1), a Ajntaht je prekinuo niz remija Štutgarta, pobjedom na "Mercedes benz areni" sa 3:1.

U posljednjoj utakmici dana Menhengladbah je kući sa 3:0 slavio protiv Lajpciga.