Mesi pogodio dva puta, Rišarlison lansirao Brazilce

Brazil i Argentina pobjeđuju u nizu

2184 pregleda 0 komentar(a)

Uz dva pogotka Lea Mesija, Argentina je u pripremnoj utakmici u Majamiju savladala Honduras sa 3:0, a u francuskom gradu Avru Brazil je bio bolji od Gane istim rezultatom.

Brazilce je u vođstvo doveo Markinjoš udarcem glavom u 9. minutu, a Rišarlison je potom do poluvremena golovima u 28. i 40. minutu postavio konačan rezultat.

Petostruki svjetski prvaci uspješno nastavljaju pripreme za Svjetsko prvenstvo krajem godine u Kataru.

U kvalifikacijama za SP bili su neporaženi, a jedini poraz još od 2018. i Mundijala u Rusiji, kada su ispali od Belgijanaca, bio je prošle godine u finalu Kopa Amerike, od Argentine.

U Majmiju je Lautaro Martines doveo Argentinu u vođstvo protiv Hondurasa u 16. minutu.

Na 2:0 povisio je Mesi iz jedanaesterca u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a kapiten reprezentacije i zvijezda PSŽ-a postigao je i konačni rezultat u 69. minutu.

Argentina je neporažena u posljednje 34 utakmice, sljedeći suparnik će im biti Jamajka u utorak u Njujorku.